Przestępstwo niezarejestrowania

Sąd w Bielsku-Białej skazał właścicieli portalu bielsko.biala.pl na grzywny w wysokości 3 tys. zł za niezarejestrowanie go jako dziennika lub czasopisma – w oparciu o twórczo rozszerzony przepis (art. 20 Prawa prasowego) wprowadzony w kwietniu 1990 r., kiedy to w raczkującym światowym Internecie nie istniały jeszcze żadne strony WWW, a o czymś takim jak portale czy blogi nikomu się nawet nie śniło. Zdaniem sądu,  fakt niezarejestrowania portalu jest szkodliwy społecznie, a więc sprawy nie można było umorzyć. Szerzej o sprawie piszą Vagla oraz Olgierd Rudak.
Skazani wprawdzie zapowiedzieli apelację, ale boję się, że wyrok może się w drugiej instancji utrzymać – a następnie rozpocznie się „polowanie” na niezarejestrowane portale i blogi. Poczynając poczywiście od tych „nieprawomyślnych”, albo których autorzy komuś podpadli. Zastanawiam się, czy rezerwować już sobie pieniądze na grzywnę lub przynajmniej adwokata.

Jedna odpowiedź do “Przestępstwo niezarejestrowania”

  1. Piter Says:

    Nie dosyć, że bez koncesji nie mogę założyć sobie swojej stacji radiowej, to jeszcze maja działalność w Internecie też musi być pod ścisłą kontrolą.

    Ciekawe kiedy państwo każe nam rejestrować u urzędnika każdy komentarz?

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.