Dolary wolności w niewoli

Liberty Dollar to prywatna spółka, która od 1998 r. oficjalnie bije i wprowadza do obiegu własne złote i srebrne monety jako alternatywę dla wciąż tracącego na wartości amerykańskiego dolara. Wydaje też własne banknoty – certyfikaty wymienialne na złoto i srebro. „Dolary wolności”, mimo iż nie gwarantowane przez państwo, są chętnie kupowane i używane w wielu przypadkach jako normalne pieniądze. Całkowita wartość wyemitowanych do tej pory Liberty Dollars szacowana jest na 20 milionów $.
Taka konkurencja najwidoczniej musiała w końcu bardzo zirytować Wuja Sama. Wczoraj rano agenci FBI i US Secret Service wtargnęli do biur i magazynów Liberty Dollar, konfiskując złoto, srebro, wybite monety, certyfikaty, cały sprzęt, dokumentację i komputery. Zablokowano też konta bankowe spółki.
Być może kroplą, która przelała czarę było to, że na świeżo wybitych „dolarach wolności” widnieje podobizna wrogiego establishmentowi kandydata na prezydenta, Rona Paula. Na innych można znaleźć hasło „stop wojnie”.
Tak to jest, jak się próbuje konkurować z państwem na ważnym dla niego polu. Ostatecznym argumentem jest pistolet w ręku funkcjonariusza.

6 komentarzy do “Dolary wolności w niewoli”

 1. FatBantha Says:

  Uwielbiam takie wiadomości. Szkoda tylko, że to heroizm jak z greckich tragedii. Więcej takich ruchów, więcej męczenników.

  Jakie argumenty mogą mieć ÓSA? Czy w ogóle jakichś potrzebują?

 2. ufamci Says:

  kurwa mać !

 3. hogor Says:

  No i policzylem. Srednia pensja netto w Polsce to 3 gwinee i 4 szylingi (liczone wg cen kruszcu). vide:

  http://www.google.com/search?q=1463.46+pln+in+%24&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
  http://www.andrzejbaranowski.pl/auceny.htm
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Uncja
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwinea_(moneta)

  Ciekaw jestem jak to sie ma do wyplaty angielskiego robotnika z XIX w. Niestety nie udalo mi sie tej pensji jeszcze wyszperac. Spekuluje, ze bylo to 15 szylingow tygodniowo. Oznaczaloby to, ze wg ilosci zarabianego przez przecietnego polaka zlota zyjemy w tak samo gownianych czasach jak za 19towiecznego, „wilczego” kapitalizmu.

 4. hogor Says:

  … no i chyba wlasnie dlatego bicie zlotej, prywatnej monety jest nielegalna. Obnaza skale panstwowej manipulacji przy pieniadzu. W koncu wiekszosci ludzi w Polsce wtloczono do lbow „informacje”, ze zarabiaja nieporownywalnie lepiej niz za mrocznych czasow kiedy obowiazywal zloty standard 🙁

 5. Najwyższy CZAS! » Artykuł » USA pozbywa się konkurencji: dolary wolności w niewoli Says:

  […] (źródło) […]

 6. Planeta Liberalis » Kot na drzewie Says:

  […] przeczytałem sobie notkę Jacka Sierpińskiego o dolarze wolności. To znaczy o tym że FBI postanowiła zniknąć firmę Liberty Dollar. Zniknąć no bo zmiotła ją […]

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.