Względy legislacyjne

„Ze względów legislacyjnych w trakcie prac w Senacie nie jest możliwa taka zmiana ustawy refundacyjnej, która zniosłaby kary dla aptekarzy (…)  Zmiany, których projekt sejmowy nie przewidywał, nie mogą być w Senacie dodawane”powiedział dziennikarzom premier Donald Tusk. Jak widać, zmiany przewidującej zniesienie kar dla aptekarzy za wydanie refundowanych leków na podstawie błędnie wypisanych recept dodać w Senacie nie można, w przeciwieństwie np. do zmiany przewidującej możliwość odmowy udzielenia informacji publicznej „ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa w zakresie i w czasie, w jakim udostępnienie informacji osłabiłoby zdolność negocjacyjną Skarbu Państwa w procesie gospodarowania jego mieniem albo zdolność negocjacyjną Rzeczypospolitej Polskiej w procesie zawierania umowy międzynarodowej lub podejmowania decyzji przez Radę Europejską lub Radę Unii Europejskiej lub utrudniłoby w sposób istotny ochronę interesów majątkowych Rzeczypospolitej Polskiej lub Skarbu Państwa w postępowaniu przed sądem, trybunałem lub innym organem orzekającym” – wniesionej przez szefa klubu partii Donalda Tuska w Senacie, do której poparcia posłowie partii Donalda Tuska zostali zobowiązani dyscypliną głosowania. Wtedy jakoś „względy legislacyjne” – owszem, podnoszone przez organizacje społeczne i ekspertów – nie przeszkadzały w dodaniu zmiany, której projekt sejmowy nie przewidywał. Teraz przeszkadzają. Ciekawe czemu?

3 komentarze do “Względy legislacyjne”

 1. Ahk4iePaiv8u Says:

  Żeby „opiekowali się nami dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki” i żeby wszystkim żyło się lepiej

  http://www.youtube.com/watch?v=kf-Syd-M-WA

 2. sierp Says:

  A tu prawdziwy powód: „Trudno spełnić oczekiwanie, by znieść mechanizmy kontroli państwa nad tak dużymi środkami finansowymi” – powiedział minister Arłukowicz w rozmowie z reporterem programu „Polska i Świat” w TVN24.
  http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/375511,afera-z-lista-lekow-refundowanych-arlukowicz-twierdzi-ze-sie-nie-ugnie.html

 3. Ahk4iePaiv8u Says:

  A tymczasem w Unii…

  http://www.dobreprogramy.pl/Co-wiemy-o-ACTA-26-stycznia-Polska-je-podpisze,Aktualnosc,29888.html

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.