PrzeSadziLi

Wicepremier Waldemar Pawlak na dzisiejszej konferencji prasowej „”dużą przesadą” nazwał przyjęcie (w zeszłej kadencji) rozwiązań zawartych w zaproponowanej przez prezydenta ustawie, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni”.
Rzeczywiście, jest to duża przesada, zwłaszcza, że szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (faktyczny autor tej ustawy), nawiązując do przytoczonego przez dziennikarza włamania na stronę premiera, nie wyklucza zastanowienia się nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego, „jeśliby np. długotrwale występowały te przestępstwa w sieci, o których pan wspomniał” – uważając być może, że stan wyjątkowy mógłby być tu skuteczniejszy niż stosowanie loginów i haseł bardziej skomplikowanych niż „admin:admin1”. No ale dlaczego w takim razie podczas głosowania nad wspomnianą ustawą wszyscy obecni na sali posłowie PSL – partii, której prezesem jest wicepremier Pawlak – zagłosowali jak jeden mąż za jej przyjęciem?
Lepiej przesadzić niż się narazić?

2 komentarze do “PrzeSadziLi”

 1. Ahk4iePaiv8u Says:

  Wicepremier Pawlak wraz ze swoim ugrupowaniem to oportunista idealny. Zawsze lansuje „bezpieczne rozwiązania” kiedy jest już po wszystkim, „chłodzi emocje” rozgrzanej do czerwoności opinii publicznej, nie jara zioła, na wszelki wypadek zawsze jest za spokojem i jeszcze raz spokojem, pory roku go nie zaskakują, wszyscy przeca wiedzą że chłop poczciwy i w zakresie poparcia sprawiedliwych kompromisów można na niego liczyć 😉

 2. Ahk4iePaiv8u Says:

  http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,11022160,Zart_Wojewodzkiego__Zablokowali_strone_Gnojna.html

  „Choć cała akcja miała mieć charakter zabawnego happeningu, w jej efekcie sparaliżowano oficjalną stronę jednostki samorządu terytorialnego. Należy zatem postawić pytanie czy w takim razie nawoływanie radiowców powinno być uznane za podżeganie do ataku cyberterrorystycznego, czyli przestępstwo?” – pyta serwis samorządowy http://www.samorzad.lex.pl.

  Proponuję wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie gminy Gnojno..

  🙁

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.