Lot nad kukułczym gniazdem

Jak podała przed chwilą PAP, Przemysław Gosiewski zgłosił w imieniu klubu PiS propozycje zmian w Konstytucji RP. Obok (moim zdaniem rozsądnych) postulatów konstytucyjnego umocowania zasad otwarcia archiwów IPN oraz zakazu pełnienia funkcji publicznych przez byłych funkcjonariuszy PRL-owskiej bezpieki znalazł się tam też pomysł, by do art. 39 Konstytucji „wpisać możliwość, by osoby, które mogą stanowić zagrożenie ze względu na zaburzenia psychiczne, poddawać zabiegom medycznym służącym zmniejszeniu tego zagrożenia”. Uzasadnieniem jest oczywiście korzyść w postaci „trwałego wyłączenia zagrożenia ze strony pedofilów”.
Nie wiem, jak dokładnie brzmi proponowana zmiana, ale jeśli rzeczywiście chodzi dosłownie o to, co podaje informacja PAP – czyli otwarcie prawnej możliwości do przymusowego przeprowadzania zabiegów trwale wyłączających zagrożenie ze strony osób cierpiących na zaburzenia psychiczne (i bynajmniej nie może chodzić tu o ich izolację w szpitalu połączoną z przymusowym podawaniem leków – bo na tę zezwala już obecnie obowiązujące prawo), to niewykluczone, że jeśli ta zmiana zostanie przyjęta, to wkrótce będzie można osoby cierpiące np. na schizofrenię, stany lękowe, depresję czy zaburzenia osobowości i jednocześnie okresowo uciążliwe dla otoczenia poddawać przymusowej lobotomii. W końcu kiedyś takie zabiegi masowo stosowano, a pionier ich przeprowadzania, Egas Moniz, otrzymał nawet za to nagrodę Nobla.
No a potem to już tylko kwestia czasu, by ktoś wpadł na to, żeby poddawać lobotomii osoby „cierpiące” na „schizofrenię bezobjawową”

Jedna odpowiedź do “Lot nad kukułczym gniazdem”

  1. guntard Says:

    PIS sam nie wie, jaka broń przeciw sobie mógłby uruchomić. Taki Macierewicz – to od razu podpada pod stwarzanie zagrożenia, Kaczyński tez zresztą uchodzi za „chorego z nienawiści”, wszystkich do psychuszek. Ale najgorsze jest panowanie MEDIOKRACJI – media rozdmucchuja aferę ojca, gwałcącego swą córkę co staje sie okazją do projektu kastracji pedofilów zgłoszona przez partię rządzącą, opozycja z kolei smaży projekt konstytucji by kastrować mózgi nie tylko pedofilom. Odpowiednio cos nagłaśnijąc i stwarzając powszechne oburzenie / żadanie społeczne da sie obecnie przeforsować każdy rodzaj zniewolenia.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.