Nowy WordPress i logowanie przez Facebook Connect

Zaktualizowałem wersję WordPressa do 3.0. Pozwoliło to dodać możliwość logowania użytkowników do bloga przy pomocy ich konta na Facebooku. W ten sposób osoby, którym nie chce się rejestrować na blogu, ale mają konto na Facebooku będą w stanie dodawać tu komentarze.
Na razie jest to opcja eksperymentalna – możliwe, że coś nie będzie działać. Na razie zauważyłem, że przy tego typu logowaniu należy trochę poczekać i że mogą być pewne problemy z wylogowywaniem spowodowane nieudanym połączeniem z Facebookiem – ale za drugim razem się udaje.

7 komentarzy do “Nowy WordPress i logowanie przez Facebook Connect”

 1. Maciej Miąsik Says:

  Potwierdzam działanie. Zalogowałem się z FB i piszę. Gratulacje udanej migracji.

 2. stirner_77 Says:

  Mnie się nie udało. Musiałem się zalogować po staremu.

 3. sierp Says:

  Jest jakiś problem związany z tworzeniem loginów w WordPressie odpowiadających użytkownikom facebookowym. Raz się to udaje, raz nie. Nie udało mi się znaleźć żadnego oczywistego błędu w kodzie. Mi podczas testów się udawało, a teraz też mi się nie udało. Napiszę do autora wtyczki, może on coś podpowie.

 4. sierp Says:

  W dodatku nieudana próba zalogowania się nowego użytkownika przez Facebooka powodowała resetowanie uprawnień admina (użytkownika o ID 1) do zwykłego abonenta, musiałem mu zmienić ID 🙂
  Tu ktoś poruszał już ten temat: http://wordpress.org/support/topic/399731

 5. Jacek Sierpiński Says:

  Autor wtyczki poprawił kod, udało mi się zalogować przez Facebooka 🙂
  Zachęcam do testowania.

 6. Marcin Wandzel Says:

  1… 2… 3.. próba komentarza. stirner_77

 7. Ks Marek Radomski Says:

  Nie wiem co się stało, że od jakiegoś czasu, kiedy piszę na blogu wordpress`a notkę, to automatycznie nie pojawia się wpis na ścianie w profilu FB, że jest nowa notka. Nic nie zmieniałem w ustawieniach bloga. Na Twitterze działa jak jak trzeba, na FB wcale. Czy może mi ktoś pomóc?

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.