Przeprosili fanów zbrodniarza

Koncern samochodowy Citroen użył niedawno w jednej ze swych reklam humorystycznie zniekształconego wizerunku Mao Zedonga, organizatora mordu 80 milionów ludzi. Okazało się jednak, że takie potraktowanie wizerunku tego pana obraża uczucia niektórych Chińczyków i wystosowano przepraszające oświadczenie. Rzeczniczka Citroena powiedziała agencji Reuters, że koncern „wielce szanuje reprezentacyjne postacie i symbole Chin”.
Ciekawe, czy jakiś koncern odważyłby się użyć w swojej reklamie np. karykatury Adolfa Hitlera, organizatora mordu 20 milionów ludzi? A jeśli tak, to czy znaleźliby się Niemcy, którzy uznaliby, że takie szarganie wizerunku wodza nazistów obraża ich uczucia? A jeśli tacy by się znaleźli, to czy ktoś by ich przeprosił?
Bo moim zdaniem pewne uczucia nie zasługują na to, by za ich obrazę przepraszać…

4 komentarze do “Przeprosili fanów zbrodniarza”

 1. nablaone Says:

  A organizacje broniące praw człowieka nie zareagowały?

 2. stirner_77 Says:

  Zachód akceptuje tylko lewicowych zbrodniarzy, jak Mao albo Che (tego często hołubi), „prawicowych” nie, więc Adolfa nikt by nie użył w kampanii.

 3. smootnyclown Says:

  Przede wszystkim – i od tego trzeba zacząć, Chiny to zbyt wielki rynek zbytu…

 4. grabarz Says:

  Obraza uczuć. Hahahaha. To jest największe głupstwo. Bo mnie obrażać może to, że piszecie, albo że siadacie na sedesie, a sedes jest dla mnie symbolem boga.
  Obraza uczuć… kto to w ogóle wymyślił.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.