Znaj swe miejsce, niewolniku

„Nikt nie robi referendów w sprawie wysokości podatków, składek, opłat. Każdy powie, że mają być jak najmniejsze” – stwierdził Jeremi Mordasewicz, członek rady nadzorczej ZUS, współzałożyciel Business Centre Club, były doradca PKPP „Lewiatan” (pełne CV tutaj), ganiąc pomysł wicepremiera Pawlaka, by poprosić tytularnego suwerena – Naród – o decyzję w sprawie obniżenia przymusowej składki do ZUS do 120 zł miesięcznie.
Wreszcie powiedziane prosto i bez ogródek. Zabawa w demokrację ma swoje granice – prawdziwi panowie nie będą wszak pytali swoich niewolników, ile mogą im zabrać pieniędzy. I niech niewolnicy wiedzą, gdzie jest ich miejsce.

3 komentarze do “Znaj swe miejsce, niewolniku”

 1. conr Says:

  Pawlak potrafił nawet w środku kadencji krytykować belkowiznę (której zniesienie pozwoliłoby Polakom wreszcie samodzielnie oszczędzać), chyba po to by przypomnieć o tym, że nic nie zrobił, by ją znieść. Kreuje się na osobę chcącą ograniczyć i zracjonalizować podatki, ale niestety nic w tym kierunku nie robi, skazując PSL na zniknięcie (według sondaży nie przekracza ono już progu wyborczego, a jak go raz nie przekroczy, to przestanie dostawać dotacje z budżetu na kampanie, więc w przyszłości już raczej mu się nie poprawi).

  Pomysł, który zaproponował jest niezły, ale składka jest niedoszacowana, a wypłacana emerytura przeszacowana, co pozwala wysnuwać przypuszczenia, że jest to tylko zagranie pod publiczkę, które nigdy nie ma być zrealizowane. Chyba, że zamierza podnieść też jakiejś inne podatki, lub obciąć inne formy socjalu… co jednak przemilczał, a musiałoby być uwzględnione w referendum.

 2. sierp Says:

  Jeremi Mordasewicz, to, przypomnę, ten pan, który jakiś czas temu nazwał „złodziejami” ludzi, którzy unikali płacenia składek do polskiego ZUS rejestrując się (legalnie!) jako pracownicy w innych państwach UE: http://sierp.libertarianizm.pl/?p=194

 3. sierp Says:

  A tu kolejny wyskok pana Mordasewicza:
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1014683-za-bledy-urzednikow-placimy-wszyscy-jak-zawsze.html
  Oto, co mówi on o osobach zawieszających działalność gospodarczą (ZUS teraz domaga się od takich osób zaległych składek, mimo że przez lata twierdził, że w takim przypadku nie trzeba ich płacić):
  „Wśród tych, co zawieszali działalność, są tacy, którzy robili to cynicznie, by wymigać się od płacenia składek. To nawet nie są cwaniacy, tylko złodzieje, którzy okradli nas wszystkich”.

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.